Пластові виховники прийдуть у школу

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт Порядку допуску до освітньої діяльності в системі освіти пластових виховників та скаутлідерів за пластовою, скаутською освітньою (навчальною) програмою чи пластовим або скаутським методом.

Проєкт наказу «Про завтердження Порядку допуску до освітньої діяльності в системі освіти пластових виховників та скаутлідерів за пластовою, скаутською освітньою (навчальною) програмою чи пластовим або скаутським методом» було розроблено з метою реалізації засад державної політики щодо сприяння розвитку пластового, скаутського руху відповідно до частини п’ятої статті 4 Закону України «Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху».

Згідно розробленого Порядку допуск до освітньої діяльності в системі освіти пластових виховників та скаутлідерів за пластовою, скаутською освітньою (навчальною) програмою чи пластовим або скаутським методом  – процес, що передує укладенню  трудового договору суб’єкта освітньої діяльності в системі позашкільної освіти з претендентом на посаду керівника гуртка, секції, студії, інших форм гурткової роботи, що забезпечують здобуття позашкільної освіти за пластовим, скаутським напрямом позашкільної освіти.

Проєктом Порядку передбачено, що суб’єкт освітньої діяльності в системі позашкільної освіти здійснює допуск до освітньої діяльності пластових виховників, скаутлідерів після отримання від претендента на посаду керівника гуртка, секції, студії, інших форм гурткової роботи сертифікату про проходження пластовим виховником, скаутлідером підготовки у пластовому, скаутському громадському об’єднанні за формою згідно з додатком до Порядку.

Проєкт сприятиме підвищенню якості позашкільної освіти за пластовим, скаутським напрямом через допуск до освітньої діяльності виключно осіб, що пройшли належну підготовку у пластовому, скаутському громадському об’єднанні.

Проєкт Порядку розроблено експертною групою з питань позашкільної освіти директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти.

Зауваження та пропозиції приймаються Міністерством освіти і науки України до 10 травня 2020 року на електронну пошту yurii.demediuk@mon.gov.ua

Джерело: Новини МОН