Олександр Гаврош. «Різдвяна історія ослика Хвостика»

Олександр Гаврош — український журналіст, прозаїк, поет, драматург, який народився 26 березня 1971 року в Ужгороді і зараз проживає в рідному місті, завжди готовий до спілкування з малечею.
Із дитинства за прикладом батька багато читав. Навчався у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Активно друкувався у київській, львівській, одеській та
закордонній пресі. Нині не полишає журналістику — фрилансер, щомісяця дописує на сайт «Радіо Свобода».

«До літератури прийшов еволюційно, унаслідок внутрішнього розвитку», — пояснює автор зміну в житті. Після виходу кількох збірок поезії спробував себе в прозі. За словами Олександра Гавроша, поети — це люди «без шкіри», які сприймають усе гостро, драматично. Олександр Гаврош — автор казок, пригодницьких повістей, детективних романів, драматичних п’єс тощо. Його захоплення — література, історія, культура, театр, кіножурналістика.

Письменник активно впроваджує в українську літературу закарпатські теми й популяризує народних героїв — силача Івана Фірцака, шляхетного розбійника Пинтю. На одній із зустрічей з читачами, яка відбулася під гаслом «Світ належить тим, хто не боїться змін», Олександр Гаврош
розкрив свої творчі секрети: «Журналістика зробила мене дуже відповідальним, якщо я про
щось пишу, значить, знайшов такий факт у джерелах. Тому мої твори дуже стислі, як здавлена пружина, без зайвих словесних потоків, їх швидко читаєш. Вони не перенасичені описами. Головне для мене — розказати цікаву історію».